Zielone Świątki 2022

"O Stworzycielu Duchu, przyjdź..."

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić" (Dz 2, 1-4).

W ten szczególny dzień w kościele o godz.. 16.00. modliliśmy się w naszej świątyni o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla członków PSL i ich rodzin.

To czas, kiedy wokół pełno zieleni. Dawniej wszędzie pełno było pachnącego tataraku, który, jak wierzono, miał moc odpędzania wszelkiego zła. Dzięki temu zapewniano sobie większe zbiory z pól.

Zielone świątki to święto rolników i pasterzy.

Były obchodzone niegdyś zawsze wesoło, niewątpliwie dzięki łaskom Ducha Świętego, bez którego udziału nic pięknego i dobrego nie może powstać.