Grupa Charytatywna

Parafialna Grupa Charytatywna Św. Brata Alberta Chmielowskiego

8 listopada 2016r. swoją działalność w naszej parafii rozpoczęła Grupa Charytatywna. Jej powstanie  zostało zaaranżowane jako odpowiedź na wezwanie, które niósł ze sobą Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

Celem Grupy Charytatywnej w parafii pw. Św. M. M. Kolbego w Nowej Wsi jest działalność charytatywna oraz zachęcanie i mobilizowanie naszej wspólnoty parafialnej do praktykowania miłosierdzia modlitwą, słowem i czynem. Wrażliwość na potrzeby bliźniego zarówno w sferze duchowej, jak i fizycznej są nieodzownym elementem wszystkich poczynań skierowanych na stałe rozpoznawanie sytuacji potrzebujących oraz możliwości niesienia im pomocy w różnych formach, zależnie od okoliczności. Osoby pracujące w Grupie organizują i świadczą konkretną pomoc potrzebującym. Jej skład stanowi 27 osób. Podczas pierwszego spotkania obrano jako patrona św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Osoby odpowiedzialne: Anna Gałuszka, Antoni Wadoń