Św. Florian im pomaga

Zarząd i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi w niedzielę 8 maja na Mszy św. o godz. 9.00 modlili się do św. Floriana i dziękowali Bogu za pomoc i opiekę w czasie pełnienia tej zaszczytnej, ale równocześnie bardzo niebezpiecznej misji.

Są ochotnikami, a ich poświęcenie sprawia, że wielu z nas w trudnych sytuacjach może na nich liczyć. Czasy się zmieniają, ludzie i ich potrzeby także, jedno co na pewno się nie zmienia, to ich ciągła gotowość bezinteresownego niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Po każdej Mszy św. strażacy kwestowali na rzecz nowego wozu bojowego.

Składając im życzenia z okazji ich święta, nie zapominajmy, że warto zadbać również o sprzęt, który bezpiecznie pomoże im ratować ludzie życie.