6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
05.05.2024

Dziś 6 niedziela wielkanocna. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, jak również na konto parafialne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
a) w poniedziałek, 6 maja – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
b) w środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe), Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.
w poniedziałek – W okresie zasiewów,
we wtorek – O uświęcenie pracy ludzkiej,
w środę – Za głodujących.

Intencja modlitwy różańcowej na maj – O dobrą formację osób zakonnych i seminarzystów.

Od piątku, 10 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Strażacy zapraszają na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w niedzielę 12 maja w godzinach od 13.00 do 19.00. Oprócz zwiedzania remizy druhowie zapraszają na grochówkę strażacką, grill oraz zimne napoje. Program dnia otwartego będzie przedstawiony w najbliższych dniach na FACEBOOKU jednostki.

Bóg zapłać rodzinom: z ul. Niemcewicza za wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy rodzinom z ul. Rokicie: 1 – 21; ul. Tuwima: 1 – 6; ul. Pocztowej: 1,2

Pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które przyjęły na nocleg pod swój dach pielgrzymów udających się do Łagiewnik.

Dziękujemy Panu Cornelowi Esveld za ofiarowanie drzewek do zasadzenia przy ogrodzeniu naszego kościoła oraz Panu Adamowi Człowiekowi za zmianę ogrodzenia z boku kościoła i ogrodu przy plebani.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę, oraz nasz Tygodnik Maximilianus. Bóg zapłać za każdy datek złożony na pokrycie kosztów druku.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów, opieki Matki Najświętszej, św. Maksymiliana oraz naszych Patronów.