parafianowawies.info

Relikwie św. Rity w naszej świątyni

W ostatnim dniu rekolekcji w środę 30. marca o godz. 18.00 uroczyście zostały wprowadzone do naszego kościoła Relikwie św. Rity – patronki spraw beznadziejnych, szczególnie takich, które z ludzkiego punktu widzenia wydają się niemożliwe do rozwiązania.

„Św. Rita pokazuje nam jak przebaczać, w jaki sposób godzić się z wolą Bożą…”

Współczesny świat bardzo potrzebuje wstawiennictwa augustianki z Casci, sprawczyni cudów pokoju, nie tylko między narodami, ale również w rodzinach i w pracy. Przez jej wstawiennictwo możemy powierzyć Bogu wszystkie największe ciężary naszego życia.

Uczy nas nadziei. Kiedy ludzie cierpią, chorują, spotykają ich nieszczęścia – tracą siły witalne. Św. Rita  swoim życiem udowadnia nam, że nie należy tracić nadziei, że jeśli się ją posiada, to zimą zakwitnie róża.

Modlitwa do św. Rity
Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana, naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego.

Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam, módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznał/a skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne.
Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę (proszę wymienić prośbę)

I spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mógł/mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha świętego.
Amen.

Niech będzie dla nas wszystkich patronką w bardzo trudnych sprawach i wstawia się za nami u Boga.